„Rodzina, ach rodzina… Teczka Trendów w rodzinie 4P/2018”.

Czas spojrzeć na rodzinę świeżym okiem!

To, że rodzina jest ważna, każdy wie. Jej ranga w hierarchii wartości niezmiennie pozostaje wysoka, a relacje rodzinne cenimy i pielęgnujemy jak nigdy. Tylko te rodziny teraz coraz częściej są „jakieś inne”! Związki formalne i nieformalne, rodziny pełne i niepełne, hetero i homo, rodziny rekonstruowane, wielopokoleniowe i jednoosobowe. A ich członkowie występują w starych i w zupełnie nowych rolach.

O tym jak zmieniają się rodziny i w jaki sposób można wykorzystywać te zmiany marketingowo, opowiada nasz raport syndykatowy.

Zebraliśmy w nim aktualne statystyki i dane demograficzne dotyczące współczesnych polskich rodzin oraz opisaliśmy 18 trendów w życiu rodzinnym – trendów, które zmieniają ich oblicza.

Co raport dostarcza?

  • aktualnej wiedzy o zmieniających się polskich rodzinach - wszystkie ważne dane w jednej pigułce,
  • wiedzy o trendach zmieniających oblicza polskich rodzin - charakterystyka 18 trendów
  • inspiracji dla działań marketingowych - przykłady wykorzystania trendów na poziomie produktu/usługi, komunikacji, wyboru grupy docelowej przez różne marki na świecie i w Polsce.

Jeśli jesteś ciekawy/a dalszych szczegółów, możesz pobrać:

Infografikę ilustrującą wybrane dane
Fragment raportu (opis jednego trendu)
Spis treści pełnego raportu

Klienci o raporcie:

"Raport Rodzina, ach rodzina… Teczka Trendów w rodzinie opracowany przez 4P to przykład nie tylko wnikliwego patrzenia na naszą rzeczywistość społeczną w kontekście trendów światowych, ale także cierpliwego zbierania źródeł i przykładów. Dlatego nawet ci marketingowcy, którzy myślą, że o polskich rodzinach wiedzą już wszystko, szybko przekonają się, że tylko tak myślą – na pewno znajdą jeszcze coś nowego. A ci, którzy ostatnio nie śledzili trendów, chyba powinni uznać to za swoją lekturę obowiązkową."

Darek Kubuj Współwłaściciel i główny strateg firmy doradztwa marketingowego Kubuj Strategia

Jeśli jesteś zainteresowany/a zakupem lub wzięciem udziału skontaktuj się z:

Anna Kotkowska
tel: +48 500 166 893
@: anna.kotkowska[at]grupa4p.pl