„Lepsi my! Teczka trendów dobrego życia 4P/2018”

Stres, hałas, nieregularny sen, problemy z nastrojem i wewnętrzną równowagą, z jednej strony ciągła potrzeba stymulacji, a z drugiej strony nadmiar bodźców, to – jak potwierdzają badania – coraz częstsze zmartwienia ludzi na całym świecie.

W odpowiedzi pojawiają się nowe trendy i mody, które koncentrują się na poszukiwaniu spokoju, równowagi, wsparcia dla ciała i umysłu. Zmęczenie perfekcjonizmem powoduje, że konsumenci na całym świecie szukają bardziej empatycznych komunikatów na temat tego, co oznaczają dzisiaj „dobre życie”, „dobre ciało”, czy „wiek dojrzały”.

„Lepsi my! Teczka trendów dobrego życia” to wiedza o różnych trendach i ścieżkach, jakimi konsumenci podążają obecnie w poszukiwaniu dobrostanu. W raporcie opisujemy najbardziej inspirujące i nośne, aktualne tendencje w obszarze szeroko rozumianego wellbeing. Przedstawiamy 10 trendów (32 sub-trendy), ich diagnozę, potencjał i manifestacje zarówno w Polsce, jak i w krajach, w których są bardziej zaawansowane.

Raport desk research uzupełniony został badaniem ilościowym przeprowadzanym w styczniu 2018 r. na populacji Polaków 18-70 l., które pozwoliło skwantyfikować na polskim konsumencie niektóre postawy i zachowania będące manifestacjami trendów.

Co znajdziesz w raporcie?

  • wiedzę o różnych trendach i ścieżkach, jakimi konsumenci podążają obecnie w poszukiwaniu dobrostanu.
  • ocenę potencjału marketingowego różnych trendów i obraz tego, czym tak naprawdę jest dzisiaj nowe „wellbeing”
  • pełny dostęp do wyników badania ilościowego

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, możesz pobrać:

Infografikę ilustrującą wybrane dane
Fragment raportu (pełny opis jednego z trendów)
Spis treści pełnego raportu

Jeśli jesteś zainteresowany/a zakupem lub wzięciem udziału skontaktuj się z:

Anna Kotkowska
tel: +48 500 166 893
@: anna.kotkowska[at]grupa4p.pl